A technológiai meghatározás áll hozzám a legközelebb. Új és ugrásszerű technológiai fejlődés nélkül nem beszélhetnénk információs társadalomról. Elvitathatatlan szerep jut az információs eszközöknek. A történelem során már korábban is nyitott vagy éppen zárt egy korszakot a technológia fejlődése, miért ne lehetne ez most is így.
A többi megközelítés alapul veszi, adottnak tekinti azt, hogy rendelkezünk ezekkel a fejlett eszközökkel. A meglévő megoldásokra, mint környezet tekint. A környezet létrejötte nélkül azonban nem beszélhetnénk annak gazdasági, foglalkoztatási, térszemléletű és kulturális megahatározásáról.
Az ipar fejlődése és modernizálódása jelentette az ipari forradalmat. A „forradalom” nem egyszerre minden területet érintett földrajzi és szektoriális értelemben. Egy nagy újítás nyilván sok területre is hatással van, de mégis az újítás maga az ami átstrukturálja az élet több területét. Senki nem első, második stb. foglalkoztatási forradalomról beszélt. A mi esetünkben a technológia forradalmasítja a gazdasági, foglalkoztatási stb. megközelítést. A korábbi analógia mentén most (is) a technológia játssza a központi szerepet és emiatt beszélhetünk a változásról, információs forradalomról társadalomról.
Több megközelítést is fel lehetne sorolni, ami a társadalom fő szintereit, vonásait befolyásolja. Lehetne például az egészségügy felől is közelíteni, amiben szintén nagy ívű fejlődését mutat technológiának hála. Kis túlzással az összes olyan területet ide lehetne sorolni, ami a társadalom széles rétegeit érint és az IT vívmányok jelentős támogatását élvezi.
Megosztás a facebookon